A mecseki Jurassic Park és a Komlosaurus

A mecseki Jurassic Park és a Komlosaurus című új, állandó természettudományi kiállításunk 2017. október 11-től várja a látogatókat. A kiállítás az Emberi Erőforrások Minisztériuma által a hazai muzeális intézmények szakmai támogatására kiírt Kubinyi Ágoston Program (2016) finanszírozásával valósulhatott meg.

A kiállítás központi eleme Magyarország elsőként felfedezett dinoszaurusza, a Komlosaurus carbonis életnagyságú szobra, illetve a jura időszaki környezet rekonstrukciója. A tárlat felvonultatja a Mecsekből származó jura időszaki növényi és állati fosszíliákat, kőzetet és a kőszén keletkezésének elemeit is. A bemutatott kövületek között olyan unikális darabok is láthatók, amelyek további kutatásoknak is tárgyát képezhetik a jövőben.

A kiállításhoz több múzeumpedagógiai foglalkozásunk is kapcsolódik, melyekre szeretettel várjuk az érdeklődőket!

A Komlói Helytörténeti és Természettudományi Gyűjtemény munkatársai ezúton is szeretnék kifejezni köszönetüket mindazoknak, akik munkájukkal, támogatásukkal hozzájárultak a kiállítás létrejöttéhez!

dscn8932.jpg

Részlet A mecseki Jurassic Park és a Komlosaurus c. kiállításból